Zpět na hlavní stránku English
 
PROGRAMY
ÚČINKUJÍCÍ
VELKÉ FOTKY
VIDEA
REPERTOÁR


KONTAKT:
info@klaskova.cz
735 066 708

 


Aktualizováno 13. 02. 2020

Počet návštěv Počítadlo přístupů
Zpět
INFORMACE PRO POŘADATELE
Programy Věry Kláskové obsahují především tradicionály z Britských ostrovů (hlavně irské), ale také hity americké folk a country music, evropské vánoční písně, občas i vlastní skladby a úlety do rocku a šansonu. Většinu písní zpívá anglicky, některé texty jsou i částečně převedeny do češtiny. V širším repertoáru má i moravské lidové písně a české folkové skladby. Jejími silnými zbraněmi jsou komorní kultivovaný projev, pěvecký výraz a citlivě respektovaná atmosféra textu, která je umožněna dobrou znalostí jazyka. Doprovází se na kytaru, často s ní hraje na další kytaru Andy Allan Pour. Ve skupině Věra & Her People s oběma vystupuje Petr Vokurka (kytara, ukulele).

KLÁSKOVÁ V ČESKÉ TELEVIZI (ASI 10 MINUT) - SPUSTIT V NOVÉM OKNĚ

PROGRAMY PRO RŮZNÉ PŘÍLEŽITOSTI:

Absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka disponuje školeným mezzosopránem, jenž jí umožňuje zpívat v prostorách s dobrou akustikou bez zvukové aparatury.

V utlumených prostorách je nutné zajistit ozvučení podle počtu účinkujících. Pro vystoupení sólová nebo s doprovodným kytaristou v menších sálech (asi do 150 diváků) můžeme dodat vlastní aparaturu.

V zámeckých prostorách se obejdeme bez aparatury.
M. Rejman, kastelán zámku Hrádek u Nechanic: Při koncertu Věry Kláskové a Ondřeje Poura jsem měl pocit, jako bych se ocitl v útulné hospůdce uprostřed Irska. Skvělý koncert!

Věřin styl a repertoár je skupinami seniorů přijímán pozitivně. Citlivě interpretované písně, často pocházející z let, na která mají posluchači příjemné vzpomínky, mají většinou velký úspěch.

Vystoupení Věry Kláskové může obohatit různé komponované pořady, vernisáže, oslavy a podobné akce. Repertoár vybíráme podle dohody s pořadatelem.

Písně z britských ostrovů, známé hity country music a občasný výlet do českého folkového repertoáru: to je vhodná náplň letních koncertů pod širým nebem.

17. března slaví Irové po celém světě svátek svatého Patricka. Postupně se tento den stává příležitostí pro zpěvy, tance, pití whiskey, zeleného piva a pečení zelených zákusků i v dalších zemích, v Česku zvláště. Můžeme setavit a zajistit celý program.

V posledních letech Věra stále častěji v prosinci místo úklidu a pečení exhibuje na náměstích v rámci adventních trhů a slavnostních rozsvěcení městských vánočních stromů. Sama, v duu i v triu.

Vánočních koncertů v kostele, v kapli, ba dokonce i v synagoze (!) jsme absolvovali již celou řadu. Věra Klásková má v repertoáru koledy a vánoční písně v různých jazycích. Její koncert tak může být vítaným zpestřením v obvyklé jednotvárné zvukové kulise adventních týdnů.