DROBTY
Z VÝLETŮ
Věra Klásková
& spol.
Obsah:
XI - XII / 2012
I - IV / 2013
IV - XII / 2013
I - IV / 2014
IV - VII / 2014
XI - XII / 2014
I - ??? / 2015
MAPA   >>>>>
LISTOPAD - PROSINEC 2012
17. 11. 2012 - Bochníky
Zajímavá skála u Konojed. Je to vlastně bývalý lom, kde si místní stavitelé odlupovali jednotlivé kamenné bochníky z čela prastarého lávového pole. Samotné Konojedy jsou značně zpustlé. Zdá se však, že se přeci jenom současný majitel snaží zámek a kostel zachránit. Střechy vypadají nově. V jednom domě sídlí zajímavá instituce. Nahrazuje bývalý hostinec, kterému už asi nikdo nepomůže. Z dálky vypadá vesnice hezky. Snad se někdy dočkáme, že bude hezká i zblízka.
¤
25. 11. 2012 - Jestřebí
Na hřbitově pršelo a bylo romantično. Blížilo se poledne, bylo sychravo. Máme však záchytný bod. Osvědčený lokál, který spojuje zážitky kulinární s požitky estetickými. Ve zvláštní patrové hale jsme se dobře cítili a najedli během poslední doby už asi pětkrát. Může tu úspěšně poobědvat větší společnost, můžete si tu vypít kafe. vřele doporučujeme!
¤
1. 12. 2012 - Heřmaničky
Začali jsme na českolipském náměstí výbornou medovinou. Na oběd jsme zašli do oblíbené restaurace, kde bývá v sobotu volno a pan vedoucí k nám hned běží s nalitými jägermeistery. Vřele doporučujeme! V létě funguje i pěkné venkovní posezení. A pak jsme pochodovali a pochodovali směrem na Žízníkov, kde se to Věře zdálo být ještě málo, a tak jsme pochodovali a pochodovali až do Heřmaniček. Tam jsme pozdravili koně a chvíli sledovali paní, která je krmila. Ještě jsme shlédli pěkně opravený kostelík a pak jsme pochodovali a pochodovali po cyklostezce zpátky do Lípy. Výlet, jenž tak slibně začal, skončil po 17 kilometrech totálním vyčerpáním. A za tmy.
¤Na další výlet jsme se až do konce roku nedostali: práce, řemeslníci v bytě, chřipka... :o)
V roce 2011 jsme po návratu z exkurze do města hudby Nashvillu sestavili první internetovou reportáž. Po ní následovaly další. Zalíbil se nám tento způsob zpracování fotografií a vzpomínek, má totiž několik výhod: doma nám nepřekáží alba s fotografiemi a papírové deníky z cest, kdykoli a kdekoli si to můžeme v počítači prohlédnout a v neposlední řadě neprudíme své přátele a známé nekonečným promítáním fotek z dovolené; zajímají-li se o naše dojmy a zážitky, prostě dostanou odkaz na web.

¤

Přitom jsme si s Věrou Kláskovou uvědomili, že jsme za léta spolupráce, později přátelství, a dokonce manželství absolvovali stovky výletů po Čechách, Moravě a blízkém okolí a někdy horko těžko vzpomínáme, kdy a kde se nám ta či ona příhoda stala. Rozhodli jsme se, že pro zachování vzpomínek a pobavení zájemců využijeme internet i pro uchování zajímavých drobečků z našich kratších výletů.
Tady to máte! :o)Kliknete-li na červené slovo v textu, vyjukne na vás v horním okně příslušná fotografie. Odkazy mimo tyto stránky jsou zelené.Text:
    Karel Tampier
Foto:
    K. Tampier, Ondřej Pour
    Věra Klásková (a další)


Zpět na stránky: