DROBTY
Z VÝLETŮ
Věra Klásková
& spol.
Obsah:
XI - XII / 2012
I - IV / 2013
IV - XII / 2013
I - IV / 2014
IV - VII / 2014
XI - XII / 2014
I - ??? / 2015
MAPA   >>>>>
LEDEN - BŘEZEN 2013
10. 2. 2013 - Mařenice
S kamarádkou Jitkou jsme vyrazili do Mařenic. Kolem kostela jsme se vydali k lesu. Jitka je v místním mysliveckém sdružení, takže cílem naší cesty byl krmelec. Při dobývání do skladu se nám podařilo urvat zámek, ale pak jsme už bez problémů nasypali zrní a zkontrolovali ostatní. Anděl strážný pak nechal ve sněhu zvířátkům svůj otisk. Vrátili jsme se kolem staré borovice a vylezli k obnovenému kostelíku na Kalvárii. Jsou od něj pěkné rozhledy.
¤
16. 2. 2013 - Jestřebí - Novozámecký rybník
I v blízkém okolí bydliště občas najdeme místo, kde jsme ještě nikdy nebyli. Jeli jsme autobusem do Jestřebí, poobědvali tam, a pak jsme šli do Zahrádek po severní straně Novozámeckého rybníka. Silnička prochází obcí s podivným názvem Karasy. A hle! Cedule. Stojíme pod nejsevenější vinicí v Čechách! A další překvapení o kousek dále: pozorovatelna ptactva. Je z ní krásný rozhled na rybník. Na instuktážních tabulích si můžete osvěžit své ornitologické znalosti. Ještě jsme se pokochali pohledem z hráze a užasli nad architekturou stavidel a ve skále vysekaným odtokem.
¤
31. 3. 2013 - Skalice - Slunečná
Ve Skalici jsme ovšem byli už mnohokrát. Jedna stanice osobním vlakem od našeho domova, dobrá hospoda, vzkvétající obec. S radostí jsme zaznamenali, že se tu staví nové domy v tradičním stylu. I náš výlet byl tradiční: hezky do kopečka na Slunečnou. Nějaký šikula tu chová zvěř parohatou i rohatou, která je velmi krotká. Této lani jsem se velice líbil. Na chalupě ve Slunečné ukončil svůj život Vlastimil Brodský. Na zdejším hřbitově je pohřben spolu s rodiči. A cestou z kopce do České Lípy je k vidění stádo skotského skotu s vůdčím býkem Kevinem :o).
¤
6. 4. 2013 - Zákupy - Noviny - Mimoň
V Zákupech se pravidelně koná bleší trh. Úžasné! Dá se koupit i brnění nebo nedomalovaný obraz. Mezi prodávajícími lze spatřit prima týpky. Na náměstí v Zákupech mají nadměrečný morový sloup, nedávno rekonstruovaný. Cestou na nádraží nás překvapil kamenný apoštol Jan Evangelista, vypadal jako zbrusu nový. Popojeli jsme do Velkého Grunova a odkráčeli do Novin k hostinci U Zlaté lípy. Je úžasný, posuďte sami. Mají štrůdl a nesmí se tam kouřit. Pak jsme došli do Vranova, kde kromě krásných skalisek lze užasnout nad sbírkou zviřátek na jednom dvorku. A pak tichou alejí do Mimoně. Tam jsme stihli ještě navštívit výstavu drátenických umělců. Některé artefakty byly pozoruhodné.
V roce 2011 jsme po návratu z exkurze do města hudby Nashvillu sestavili první internetovou reportáž. Po ní následovaly další. Zalíbil se nám tento způsob zpracování fotografií a vzpomínek, má totiž několik výhod: doma nám nepřekáží alba s fotografiemi a papírové deníky z cest, kdykoli a kdekoli si to můžeme v počítači prohlédnout a v neposlední řadě neprudíme své přátele a známé nekonečným promítáním fotek z dovolené; zajímají-li se o naše dojmy a zážitky, prostě dostanou odkaz na web.

¤

Přitom jsme si s Věrou Kláskovou uvědomili, že jsme za léta spolupráce, později přátelství, a dokonce manželství absolvovali stovky výletů po Čechách, Moravě a blízkém okolí a někdy horko těžko vzpomínáme, kdy a kde se nám ta či ona příhoda stala. Rozhodli jsme se, že pro zachování vzpomínek a pobavení zájemců využijeme internet i pro uchování zajímavých drobečků z našich kratších výletů.
Tady to máte! :o)Kliknete-li na červené slovo v textu, vyjukne na vás v horním okně příslušná fotografie. Odkazy mimo tyto stránky jsou zelené.Text:
    Karel Tampier
Foto:
    K. Tampier, Ondřej Pour
    Věra Klásková (a další)


Zpět na stránky: