DROBTY
Z VÝLETŮ
Věra Klásková
& spol.
Obsah:
XI - XII / 2012
I - IV / 2013
IV - XII / 2013
I - IV / 2014
IV - VII / 2014
XI - XII / 2014
I - ??? / 2015
MAPA   >>>>>
DUBEN - PROSINEC 2013
13. 4. 2013 - Česká Kamenice
Jezdí tam pěkné vlaky, které si České dráhy půjčují od Němců. Město vypadá celkem úhledně, mají tam barokní poutní kapli a řadu obnovených domů, někdy poněkud zuřivě barevných. Vydali jsme se na skalní vyhlídky nad městem. Sotva jsme opustili poslední ulici, ocitli jsme se v jakémsi cvičebním areálu. Dají se tam rozhýbat paže, podrbat záda svisle i vodorovně, zaplést ruce a procvičit nohy, asi takhle Vyhlídek je tam několik, toto je Ponorka. Rozhled daleký, nohy unavené. pod skalami cesta klesá k místu, kde se kdysi tajně scházeli tu katolíci, tu protestanté podle toho, jaká byla zrovna politická situace. Krásný Jan Nepomucký, křížová cesta s působivými obrázky, anděl v životní velikosti a bratrský oltář, podle kterého se tohle místo jmenuje. Odcházíme, anděl je smutný. Do Kamenice se lze vrátit jinou cestou, kolem skály Jehly, která je složena z čedičových vodorovných sloupků. Tady už jsme pod ní na bývalé střelecké loučce. Ještě pohled z vyhlídkového pavilónku a jdeme zpátky do města. Tam jsme ještě objevili malý domek, ve kterém asi působí nějaký šikula a recesista. Nad kostelem se začalo zatahovat a na nádraží jsme došli v krupobití. Stálo tam pár muzeálních kousků. Pro nás ale opět přijela luxusní německá souprava.

¤

19. 10. 2013 - Chřibská
Krásné městečko v Lužických horách. Na náměstí mají kašnu se sochou, kterou postavili nedávno. Podzim v horách je krásný. A velice nás těší, že se začíná pečovat o památky. Kaplička je jako nová! Naslouchejte hlasu venkova!

¤

21. 12. 2013 - Zittau
Vánoce za dveřmi, hurá do Žitavy na vánoční trh, kde hasiči vaří v polní kuchyni, dětičky krouží ve vláčku kol stromu, kde nad hlavami rotují zviřátka a kde podivný Rýbrcoul provádí dobročinnou sbírku za pomoci živých myší! Nakoupit vynikající perníky a salámy, vypít kafe a prohlédnout si renovované domy s nezvyklými fasádami (více zde). Příjemný výlet na konci roku...
V roce 2011 jsme po návratu z exkurze do města hudby Nashvillu sestavili první internetovou reportáž. Po ní následovaly další. Zalíbil se nám tento způsob zpracování fotografií a vzpomínek, má totiž několik výhod: doma nám nepřekáží alba s fotografiemi a papírové deníky z cest, kdykoli a kdekoli si to můžeme v počítači prohlédnout a v neposlední řadě neprudíme své přátele a známé nekonečným promítáním fotek z dovolené; zajímají-li se o naše dojmy a zážitky, prostě dostanou odkaz na web.

¤

Přitom jsme si s Věrou Kláskovou uvědomili, že jsme za léta spolupráce, později přátelství, a dokonce manželství absolvovali stovky výletů po Čechách, Moravě a blízkém okolí a někdy horko těžko vzpomínáme, kdy a kde se nám ta či ona příhoda stala. Rozhodli jsme se, že pro zachování vzpomínek a pobavení zájemců využijeme internet i pro uchování zajímavých drobečků z našich kratších výletů.
Tady to máte! :o)Kliknete-li na červené slovo v textu, vyjukne na vás v horním okně příslušná fotografie. Odkazy mimo tyto stránky jsou zelené.Text:
    Karel Tampier
Foto:
    K. Tampier, Ondřej Pour
    Věra Klásková (a další)


Zpět na stránky: