DROBTY
Z VÝLETŮ
Věra Klásková
& spol.
Obsah:
XI - XII / 2012
I - IV / 2013
IV - XII / 2013
I - IV / 2014
IV - VII / 2014
XI - XII / 2014
I - ??? / 2015
MAPA   >>>>>
LEDEN - DUBEN 2014
25. 1. 2014 - Jablonné v Podještědí
Kromě slavné baziliky se tu dá najít i japonská zahrádka. Kolem vypuštěného rybníka vede naučná stezka s dokonalým značením. Ano, opravdu je tu kříž. A o kus dál stojí empírový gloriet nad pramenem léčivé vody. Zurčel mocně. Nabrali jsme si, léčíme se. Cestou zpátky kolem kapličky jsme spatřili vzdálené zvíře. Sužováni mrazem jsme dorazili do tohoto domu. Ve smíšeném zboží je zároveň perfektní cukrárna! Doporučujeme! Zimní krajinou jsme se poté kochali z vytopeného auta. Před libereckým Makrem nám ještě slunce předvedlo optický efekt. Nakoupit a domů, dokud je trochu vidět!

¤
1. 3. 2014 - Kravaře
Je tam prý krááásně, tak jsme tam jeli. Na Vísecké rychtě se konalo veselé masopustní mecheche. Hned na náměstí jsme narazili na průvod maškar. Jak vidíte na fotkách, bylo veselo. Oběd v hospodě U Doušů (tak jako vždy) nezklamal. Nabídkám Vráti Douši nelze odolat. Vráťa byl ovšem přítomen pouze na fotografii. Jeho péče o hosty je příkladná. Kromě masopustních orgií se v Kravařích také konalo významné utkání. Odpočinuli jsme si na hřbitově a při zapadajícím slunci šli na vlak. Ač byl únor, bylo jarně. Více fotek ZDE.

¤

11. až 13. 4. 2014 - Český ráj
Strávili jsme víkend v Českém ráji v útulném penzionu. Hned za domem vede stezka s krásnými výhledy na Suché skály. Hned v pátek jsme po ní dorazili na hrad Rotštejn a pod ním objevili krásnou hospůdku. O kus dále stojí přízemní stavení bývalé školy, které slouží jako univerzální barák pro všechno, jak vidno. Večer byla degustace. Pan novák vaří výtečně, vína byla velmi dobrá. V sobotu jsme vyšplhali na Kozákov. Cesta to byla po zimní pauze dosti namáhavá. Na vrcholu je perfektní restaurace a rozhledna, z níž jsme pozorovali rejdění paraglajdistů. Startovali jeden za druhým, a rojili se kolem kopce. Pod Kozákovem je hezký penzion Loktuše. Zajímavá nabídka, přítulná fenka Adélka. Jak nás viděla, padla na záda a omdlévala blahem. A bylo jaro a květy voněly (Více fotek ZDE).
V roce 2011 jsme po návratu z exkurze do města hudby Nashvillu sestavili první internetovou reportáž. Po ní následovaly další. Zalíbil se nám tento způsob zpracování fotografií a vzpomínek, má totiž několik výhod: doma nám nepřekáží alba s fotografiemi a papírové deníky z cest, kdykoli a kdekoli si to můžeme v počítači prohlédnout a v neposlední řadě neprudíme své přátele a známé nekonečným promítáním fotek z dovolené; zajímají-li se o naše dojmy a zážitky, prostě dostanou odkaz na web.

¤

Přitom jsme si s Věrou Kláskovou uvědomili, že jsme za léta spolupráce, později přátelství, a dokonce manželství absolvovali stovky výletů po Čechách, Moravě a blízkém okolí a někdy horko těžko vzpomínáme, kdy a kde se nám ta či ona příhoda stala. Rozhodli jsme se, že pro zachování vzpomínek a pobavení zájemců využijeme internet i pro uchování zajímavých drobečků z našich kratších výletů.
Tady to máte! :o)Kliknete-li na červené slovo v textu, vyjukne na vás v horním okně příslušná fotografie. Odkazy mimo tyto stránky jsou zelené.Text:
    Karel Tampier
Foto:
    K. Tampier, Ondřej Pour
    Věra Klásková (a další)


Zpět na stránky: