DROBTY
Z VÝLETŮ
Věra Klásková
& spol.
Obsah:
XI - XII / 2012
I - IV / 2013
IV - XII / 2013
I - IV / 2014
IV - VII / 2014
XI - XII / 2014
I - ??? / 2015
MAPA   >>>>>
LISTOPAD - PROSINEC 2014
1. 11. 2014 - Drážďany
Zlákal nás koncert britské skupiny King´s Singers v obnoveném kostele Frauenkirche. Přijeli jsme, šikovně zaparkovali hned u centra a obratně využili NAŠE OSOBNÍ PŘERUŠENÍ v obrovitém nákupním středisku. Jel tam s námi kamarád, vypili jsme kafe pod širým nebem. Koncert nás nakonec trochu zklamal; angličtí zpěváci podávali úžasné výkony, ale celý večer byl sestaven z renesančích skladeb, které si byly podobné jak vejce vejci. Takže nakonec trochu nuda. Úžasná však byla procházka večerním městem, které stále úspěšněji vstává z trosek. (více fotek ZDE).

¤
8. 11. 2014 - Bakov nad Jizerou
je hezké město (více fotek ZDE). Zaujala nás především fara; zdá se, že pan farář spolupracuje s výtvarníkem, pokud ovšem malování není jeho osobním koníčkem. Pořádá zajímavé akce a jak vidno, spolupracuje i s hospodou. Na náměstí mají sochu Jizery. Kam přijdeme, tam narazíme na Kelty! Na závěr výletu jsme si střihli procházku na hrad Zvířetice, který se (HURÁ!!!) opravuje.

¤
13. 12. 2014 - Königstein
Na závěr roku jsme si udělali výlet k sousedům. Kousek za hranicemi se tyčí na skalním sloupu pevnost. Od naší poslední návštěvy němečtí soudruzi vybudovali parkovací dům. Od něj kráčíme vzhůru k festunku. Je advent, zuří tu všemožné atrakce (více fotek ZDE). Pohádková großmutter čte pohádky, politicky neukotvené dívky kupují vánoční štoly, Na jevišti řádí Rusové, panáčky ze sušených švestek prodává živý kominíček. Kolem betlému se motají zviřátka (také živá). Spousta Čechů je přítomna; baví se veselými nápisy, které asi redigoval jejich poťouchlý soukmenovec. Některá nabodeníčka jsou (jak zajisté vidíte) z jiných jazyků, slovo různé se snadno zamění za růžový. Ale snahu je třeba ocenit. Odcházíme spokojeni, za námi se line krásný klezmer ruských Židů. Svět se zbláznil...
V roce 2011 jsme po návratu z exkurze do města hudby Nashvillu sestavili první internetovou reportáž. Po ní následovaly další. Zalíbil se nám tento způsob zpracování fotografií a vzpomínek, má totiž několik výhod: doma nám nepřekáží alba s fotografiemi a papírové deníky z cest, kdykoli a kdekoli si to můžeme v počítači prohlédnout a v neposlední řadě neprudíme své přátele a známé nekonečným promítáním fotek z dovolené; zajímají-li se o naše dojmy a zážitky, prostě dostanou odkaz na web.

¤

Přitom jsme si s Věrou Kláskovou uvědomili, že jsme za léta spolupráce, později přátelství, a dokonce manželství absolvovali stovky výletů po Čechách, Moravě a blízkém okolí a někdy horko těžko vzpomínáme, kdy a kde se nám ta či ona příhoda stala. Rozhodli jsme se, že pro zachování vzpomínek a pobavení zájemců využijeme internet i pro uchování zajímavých drobečků z našich kratších výletů.
Tady to máte! :o)Kliknete-li na červené slovo v textu, vyjukne na vás v horním okně příslušná fotografie. Odkazy mimo tyto stránky jsou zelené.Text:
    Karel Tampier
Foto:
    K. Tampier, Ondřej Pour
    Věra Klásková (a další)


Zpět na stránky: