DROBTY
Z VÝLETŮ
Věra Klásková
& spol.
Obsah:
XI - XII / 2012
I - IV / 2013
IV - XII / 2013
I - IV / 2014
IV - VII / 2014
XI - XII / 2014
I - ??? / 2015
MAPA   >>>>>
LEDEN - ???? 2015
28. 2. 2015 - Malá Bělá - Klokočka - Mnichovo Hradiště
V Malé Bělé je restaurace Klokočka, vřele doporučujeme! Útulný interiér, poměr ceny a výkonu velmi příznivý! Vydáte-li se od hospody po červené značce směrem na Mnichovo Hradiště, projdete lužním lesem v údolí Rokytky kolem dřevěných artefaktů, vytvořených ze zbytků zdejších dubisek: průzor, jakási panna, ba i hlemýžď a další podobné výchylné (viz fotogalerie). Po čtyřech kilometrech dojdete ke kapli sv. Prokopa, pod níž je pramen zázračné vody, která má dokonce oficiální certifikát. Dále po červené dojdete do Maníkovic, kde si nějaký člověk zrekonstruoval docela pěkně zámeček. A před Klášterem Hradiště užasnete nad kombinací cedulí, označujících začátek obce.

¤
7. 3. 2015 - Zákupy - Jablonné v Podještědí
Malý autovýlet na tradiční bleší trh. Opět jsme spatřili věci až neuvěřitelné: peruánského indiána, vycpaného jezevce, super výrobky z domácí produkce, osamělého obchodníka vprostřed bažin, bohatce, kteří přiletěli vrtulníkem a člověka, který vypadal, že prodává svůj poslední majetek. Když jsme se nabažili, popojeli jsme do Jablonného a prošli se až k Lemberku. Na cestě zpátky jsme se napili ze Zdislaviny studánky pod kapličkou, obkroužili rekonstruovaný rybník a znovu obdivovali zdejší baziliku.

¤
11. 4. a 2. 5. 2015 - Tolštejn
Krátce po sobě jsme udělali dva výlety s podobným scénářem: nejprve vlakem do Jedlové, tam oběd v perfektní nádražní restauraci. Pak pěší túra lesem kolem hradu Tolštejna. Po cestě jsme spatřili svérázný samorost a stromek, se kterým si někdo dal asi dost práce. Při dalším výletu jsme kroužili okolo hradu z druhé strany. V čase našeho návratu na nádraží zrovna přijel historický motorák, kerý tam pak odstavili na slepou kolej.
V roce 2011 jsme po návratu z exkurze do města hudby Nashvillu sestavili první internetovou reportáž. Po ní následovaly další. Zalíbil se nám tento způsob zpracování fotografií a vzpomínek, má totiž několik výhod: doma nám nepřekáží alba s fotografiemi a papírové deníky z cest, kdykoli a kdekoli si to můžeme v počítači prohlédnout a v neposlední řadě neprudíme své přátele a známé nekonečným promítáním fotek z dovolené; zajímají-li se o naše dojmy a zážitky, prostě dostanou odkaz na web.

¤

Přitom jsme si s Věrou Kláskovou uvědomili, že jsme za léta spolupráce, později přátelství, a dokonce manželství absolvovali stovky výletů po Čechách, Moravě a blízkém okolí a někdy horko těžko vzpomínáme, kdy a kde se nám ta či ona příhoda stala. Rozhodli jsme se, že pro zachování vzpomínek a pobavení zájemců využijeme internet i pro uchování zajímavých drobečků z našich kratších výletů.
Tady to máte! :o)Kliknete-li na červené slovo v textu, vyjukne na vás v horním okně příslušná fotografie. Odkazy mimo tyto stránky jsou zelené.Text:
    Karel Tampier
Foto:
    K. Tampier, Ondřej Pour
    Věra Klásková (a další)


Zpět na stránky: