DROBTY
Z VÝLETŮ
Věra Klásková
& spol.
Obsah:
XI - XII / 2012
I - IV / 2013
IV - XII / 2013
I - IV / 2014
IV - VII / 2014
XI - XII / 2014
I - ??? / 2015
MAPA   >>>>>
DUBEN - ČERVENEC 2014
29. 4. 2014 - Bautzen / Budyšin
Navštívili jsme severní sousedy. Budyšín je krásné starobylé město (více fotek ZDE). V hostinci U Karáska měli kromě vycpaného českého loupežníka, legendárního Jana Karáska (1764 - 1809), i výborný chřest. Z věže lze obzírat Horní Lužici, na náměstí se dá koupit chléb z pojízdné pece a v tomto obchodě se kromě lužickosrbských kraslic dostane místní hořčice i vynikající bylinný likér. Na nádherném hřbitově ve zříceninách kostela odpočívají vedle Němců v klidu i Slované. V obchodním centru se povaluje lenivý žabák a u nádraží mají jednu z více než šesti tisíc nákladních lokomotiv řady 52, které za 2. světové války tahaly německé vojenské transporty.

¤
10. 5. 2014 - Zubrnice
Na jarmarku jsme měli schůzku s Magdalenou Brožovou, která nám přivezla krásnou vázu (předem objednanou). Věra na místě vyměkla a koupila ještě dózu (označena šipkou).
¤
14. 6. 2014 - Nový Bor
Vyrazili jsme si na sklářské slavnosti. Na náměstí hrála úžasná kapela, Brass Band z Rakovníka. Pak jsme se přesunuli do lindavské sklárny AJETO, kde se dají z ochozu obzírat pracující mistři. Zrovna vyráběli pod dohledem Blanky Matragi zběsilé a těžké skleněné hlavy za všeobecné pozornosti fotografů. Hurá, povedlo se! A kdyby ne, sklářského písku mají dost.

¤
19. 7. 2014 - Sloup
Vylezli jsme na rozhlednu Na stráži proti hradu Sloup. Kochali jsme se pohledy na městečko a na pohřební kapli rodu Kinských. A Věra si měla kde hrát.
V roce 2011 jsme po návratu z exkurze do města hudby Nashvillu sestavili první internetovou reportáž. Po ní následovaly další. Zalíbil se nám tento způsob zpracování fotografií a vzpomínek, má totiž několik výhod: doma nám nepřekáží alba s fotografiemi a papírové deníky z cest, kdykoli a kdekoli si to můžeme v počítači prohlédnout a v neposlední řadě neprudíme své přátele a známé nekonečným promítáním fotek z dovolené; zajímají-li se o naše dojmy a zážitky, prostě dostanou odkaz na web.

¤

Přitom jsme si s Věrou Kláskovou uvědomili, že jsme za léta spolupráce, později přátelství, a dokonce manželství absolvovali stovky výletů po Čechách, Moravě a blízkém okolí a někdy horko těžko vzpomínáme, kdy a kde se nám ta či ona příhoda stala. Rozhodli jsme se, že pro zachování vzpomínek a pobavení zájemců využijeme internet i pro uchování zajímavých drobečků z našich kratších výletů.
Tady to máte! :o)Kliknete-li na červené slovo v textu, vyjukne na vás v horním okně příslušná fotografie. Odkazy mimo tyto stránky jsou zelené.Text:
    Karel Tampier
Foto:
    K. Tampier, Ondřej Pour
    Věra Klásková (a další)


Zpět na stránky: